Goldygger

Jak wygląda oszczędzanie pieniędzy w kraju kwitnącej cebuli

Według oficjalnych raportów oszczędza tylko połowa “Polaków” w celu zapewnienia sobie tak zwanej “poduszki finansowej”. Ten styl oszczędzania jest skorelowany z pandemią bo jak wskazują badania przed pandemią Polacy oszczędzali głównie na wakacje czy samochód. Jednakże spora część obywateli naszego zepsutego od środka kraju żyje z dnia na dzień nie zabezpieczając się na ewentualną katastrofę gospodarczą.

Do kogo trafiły nowo wykreowane pieniądze? - Bankier.pl

Jakie są wymówki Polaków przed oszczędzaniem?

Głównym powodem dlaczego Polacy nie oszczędzają jest to że zarabiają według nich za mało by móc m.in założyć lokatę lub odłożyć pieniądze na później.

Jednak największym problemem jest konsumpcyjny styl życia, spora część obywateli Polski żyje z miesiąca na miesiąc nie zastanawiając się nad konsekwencjami ich działań.

Jakie sa wymówki Polaków przed oszczędzaniem?

Niemcy mistrzowie oszczędzania. Jak oszczędza się w krajach cywilizowanych?

Według obliczeń banku DZ Bank AG aktywa finansowe prywatnych gospodarstw domowych w Niemczech wzrosły w 2020 roku o 393 mld euro, osiągając rekordową wartość 7,1 bln euro. To prawie o sześć procent więcej niż w roku ubiegłym. Ukazuje to niezwykle odpowiedzialne podejście obywateli Niemieckich w sprawie zarządzania własnymi portfelami. Dla Niemców oszczędzanie jest w pewnym stopniu sposobem na życie.

Według Eurostatu Niemcy odkładają ok. 17,2% swojego dochodu rozporządzalnego – to jeden z najwyższych poziomów stopy oszczędności w całej Unii Europejskiej.

Niemcy: Zdelegalizowano islamskie stowarzyszenie Ansaar International -  tvp.info

Goldygger

Add comment

Follow us

Don't be shy, get in touch. We love meeting interesting people and making new friends.

Most popular

Most discussed