Goldygger

Jak influencerzy zarabiają na Instagramie?

Kim jest influencer?

Influencerem jest osoba która potrafi wpływać na opinię innych, poprzez wykorzystanie swoich zasięgów jest wstanie zarabiać na rekomendowaniu produktów, potrafi tworzyć społeczność i kreować światopogląd swoich odbiorców. Dzięki tym cechom influencerzy znaleźli się w centrum uwagi reklamodawców.

Jak zarabia influencer?

Influencerzy są wstanie monetyzować swoje zasięgi na różne metody poprzez np.

  • Pisanie sponsorowanych postów,
  • Marketing afiliacyjny,
  • Tworzenie własnych produktów i usług,
  • Sprzedawanie shoutoutów.
Jak zarabiać na Instagramie 2020
  1. Posty sponsorowane to jeden z najprostszych sposobów do zarabiania na Instagramie, gdy jakaś marka zauważy że influencer posiada swoją grupę odbiorców powiązaną z ich produktem zapłacą mu za wspomnienie o ich produkcie albo nawet połączą to z linkiem afiliacyjnym czy procentem od sprzedaży danego produktu.
  2. Marketing afiliacyjny polega na tym, że influencer dostaje pieniądze gdy ktoś skorzysta z linku umieszczonego pod postem lub kupi produkt firmy którą promuje. Takie linki występują najczęściej pod recenzjami produktów firmy albo pod zwyczajnymi postami zawierającymi produkt. Często linki afiliacyjne łączone są z kodami rabatowymi, dzięki którym influencer dostaje prowizję po udanej sprzedaży.
  3. Własne produkty mogą występować w formie fizycznej(ubrania, kubki, książki), cyfrowej(e-booki, kursy) czy w postaci usług np. coachingowych. Instagram to miejsce zrzeszające ogromną liczbę odbiorców dlatego dla influencerów jest to idealne miejsce do reklamowania swoich produktów.
  4. Sprzedawanie shoutoutów czyli wspomnienia instagramowe. Shoutouty można zamieszczać w postach, opisach i stories. Firmy cenią sobie możliwość szybkiej reklamy u influencerów i potrafią wyłożyć spore pieniądze za zwykłe wspomnienie o ich marce.

Ile zarabiają influencerzy?

Jest to pytanie które pewnie każdemu chodziło po głowie podczas przeglądania Instagrama i niestety nie ma na nie jasnej odpowiedzi. Wszystko zależy bowiem od ilości obserwujących, wskaźnika interakcji jak i tematyki danego profilu Instagramowego przykładowo sektor rozrywkowy pomimo większego zainteresowania jest mniej dochodowy niż sektor finansowy.

Jednakże statystycznie można przyjąć że influencerzy posiadający od 5 do 10 tysięcy followersów średnio zarabiają około 30 euro za post.

Influencerzy posiadający kilkadziesiąt tysięcy fanów mogą natomiast liczyć na zarobek w przedziale od 100 do 180 euro za post. Oczywiście należy pamiętać że łatwiej jest mieć pokaźną liczbę followersów będąc międzynarodowym influencerem dlatego w teorii polski influencer może być traktowany przez firmy tak jak zagraniczny influencer z znacznie większą liczbą followersów.

Jeśli chodzi natomiast o instagramerów z ponad 6 cyfrową ilością followersów to mogą oni liczyć na naprawdę wielkie sumy liczone w setkach albo i nawet tysiącach euro. Oczywiście na taki dochód z postów mogą głównie liczyć celebryci i sportowcy pokroju Cristiano Ronaldo czy Ariany Grande.

Goldygger

Add comment

Follow us

Don't be shy, get in touch. We love meeting interesting people and making new friends.

Most popular

Most discussed