Goldygger
messi-placze-na-konferenacji

Ile zarobił Messi w Barcelonie?

Jak już wszyscy wiemy Leo Messi odchodzi z Barcelony na wskutek problemów finansowych i strukturalnych klubu. Do niedawna każdy myślał, że podpisanie kontaktu Messiego z FC Barceloną to tylko kwestia czasu i nikt nie spodziewał się, że właśnie od kilku dni żywa legenda pozostaje bez klubu, a oczy całego piłkarskiego świata skierowane są na tego człowieka. Wiemy już, że to na pewno koniec jego przygody z klubem, a że to początek jego nowej drogi to spróbujemy podsumować zarobki Messiego przez jego cały okres w klubie skupiając się głównie na samym wynagrodzeniu za grę.

– Powodem, dla którego nie udało nam się dojść do porozumienia, jest to, że były bardzo jasne przyczyny: sytuacja ekonomiczna podmiotu i dokonanie inwestycji na taką skalę… Nie mamy marginesu płacowego, przekroczyliśmy go. Kierownictwo poprzedniego zarządu przekroczyło limit i nie mieliśmy czasu, aby odwrócić tę sytuację. Istnieje szereg umów, które, jeśli byłyby rozwiązywane jednostronnie, również niosłyby ze sobą ryzyko. Rejestracja Leo oznaczała zaakceptowanie umowy, z której nie skorzystała Barca – wyjaśniał Laporta.

– Leo chciał zostać w Barcelonie, my też tego pragnęliśmy. Chciałbym podziękować stronom, które negocjowały i musiały pogodzić różne aspekty. Najlepszy gracz na świecie ma inne propozycje i nadszedł czas, kiedy trzeba zmierzyć się z tym wszystkim, pomijając emocje, z chłodnymi liczbami. W La Liga musimy przestrzegać tej zasady, chociaż myśleliśmy, że może być ona bardziej elastyczna. Leo zasługuje na wszystko, jest człowiekiem, który docenił Barcę. Jestem smutny, ale mam przekonanie, że zrobiłem wszystko dla FC Barcelona – dodał prezes klubu.

Messi w pierwszym zespole Barcelony grał przez 17 sezonów, stając się niemal od początku występów gwiazdą drużyny. Dla większości kibiców uchodzi za najlepszego piłkarza w historii klubu.

O ile część hiszpańskich mediów wskazuje, że Messi zasili ekipę z Paryża, to „Marca” oraz inny sportowy dziennik „As” uważają, że stolica Francji to najbardziej prawdopodobny kierunek, ale w grze są jeszcze inne opcje.

Zarobki piłkarzy to nie taka prosta i przejrzysta sprawa. Mają one swoje rozgałęzienia i nie stanowią samej pensji klubowej. Życie prawdziwego piłkarza zaczyna się wraz z podpisanej kontraktu klubowego, gdzie właśnie ustalana jest kwota na jaką może liczyć piłkarz za cały sezon, również dochodzą różne bonusy jak na przykład bonus lojalnościowy czy sam bonus za podpisanie kontraktu. Ukazując jak ciekawe mogą być realia kontraktów piłkarskich przykładem może być piłkarz PSG Neymar, który miał dostawać premie za pozdrawianie fanów gestem ręki przed jak i na końcu meczu za kwotę 375 tys. Euro. Dodatkowo otrzymać on miał niebotyczną kwotę, bo aż 2,5 mln euro za powstrzymanie się od publicznej krytyki trenera. Do zarobków piłkarzy dochodzą również udziały w reklamach czy różne osiągnięcia. Nie można zapomnieć również o prywatnych inwestycjach i biznesach piłkarzy, które mają czasem znaczący wpływ na majątek.

Dziennik El Mundo mając dostęp do kontraktu Leo Messiego podpisanego z FC Barceloną w listopadzie 2017 roku i wygasającego w czerwcu tego roku. Argentyńczyk zarobił w sumie aż 555 237 619 euro brutto podzielone między stałą pensję, premie, bonusy i prawa do wizerunku. Uwzględniając również prywatne obszary biznesu zarobki gwiazdy klubu w tym roku ukierunkowały się na poziomie 92 miliona euro co czyni go drugim najlepiej zarabiającym sportowcem na świece.

Goldygger

Add comment

Follow us

Don't be shy, get in touch. We love meeting interesting people and making new friends.

Most popular

Most discussed