Goldygger

Minister rozwoju, pracy i technologii Jarosław Gowin został wyrzucony z rządu

 Premier Mateusz Morawiecki zwrócił się do prezydenta Andrzeja Dudy z prośbą o odwołanie wicepremiera Jarosława Gowina ze stanowiska – poinformował rzecznik rządu.

– Pomimo tego, że wicepremier Jarosław Gowin podpisał się pod Polskim Ładem, jego działania w ostatnim czasie podważają działania w ramach Zjednoczonej Prawicy – uzasadniał decyzję o dymisji Gowina rzecznik rządu. Równocześnie zarzucił wicepremierowi “nierzetelne” komentowanie reformy podatkowej zaproponowanej w ramach Polskiego Ładu.

Jednak eksperci uważają, że dymisja ta źle wpłynie na gospodarkę tłumacząc się tym, że Jarosław Gowin był sprzymierzeńcem przedsiębiorców:

 “Tak było np. w przypadku pomysłu zniesienia limitu 30-krotności składek ZUS czy wprowadzenia tzw. podatku od reklam (który uderzyłby we wszystkie media). Gowin protestował też przeciw tzw. ustawie lex TVN (m.in. ze względu na naruszenie interesu amerykańskich inwestorów). Czasami pełnił więc rolę bezpiecznika chroniącego biznes przed radykalnymi zapędami polityków”

Zabawny wydaje się również fakt, że Jarosław Gowin o swojej dymisji dowiedział się z mediów co skomentował mówiąc:

wiele mówi o pewnej kulturze politycznej, a może antykulturze politycznej, która w ostatnim czasie w naszym obozie zapanowała”

Dymisja Jarosława Gowina ze stanowiska wicepremiera nie jest jego pierwszą utratą tego stanowiska. Jako minister nauki i szkolnictwa wyższego był zastępcą szefa rządu od 16 listopada 2015 r. do 8 kwietnia 2020 r. Przed rokiem w proteście przeciwko organizacji tzw. wyborów kopertowych podał się do dymisji. Fotel wicepremiera objęła wówczas Jadwiga Emilewicz, którą jednak zastąpił, powracając do rządu 6 października.

Polityk był także członkiem rządu Donalda Tuska – od listopada 2011 r. do maja 2013 r. pełnił urząd ministra sprawiedliwości.

Goldygger

Add comment

Follow us

Don't be shy, get in touch. We love meeting interesting people and making new friends.

Most popular

Most discussed