Goldygger

Paweł Kukiz zdradza własny naród

W środę po południu wydawało się, że kwestia przyjęcia “lex TVN” zostanie odroczona do września, bo PiS niespodziewanie przegrał w Sejmie głosowanie wniosku o odroczenie obrad. Ale po raz kolejny okazało się, że zasady nie mają dla PiS znaczenia. Marszałek Sejmu Elżbieta Witek zarządziła powtórzenie głosowania na wniosek grupy 30 posłów PiS. Tym razem polityków partii Kaczyńskiego wsparli trzej posłowie Kukiz’15.

Za ustawą głosowało 228 posłów – 223 z PiS-u, 3 z Kukiz’15 oraz niezależni Zbigniew Ajchler i Łukasz Mejza. 

Przeciw były KO, Lewica, Koalicja Polska, Polska 2050, koło Polskie Sprawy Andrzeja Sośnierza i troje posłów niezależnych.

Od głosu wstrzymała się Konfederacja i Andrzej Gut-Mostowy z Porozumienia. 

Od 2015 r. Kukiz’15 jako jeden ze swoich głównych celów ma repolonizację rynku medialnego w Polsce. Dlatego, gdy tylko pojawiła się taka możliwość, za takim krokiem zagłosowałem – powiedział w czwartek Polskiej Agencji Prasowej Paweł Kukiz. – To jego pierwszy komentarz po wydarzeniach ze środowego wieczora, gdy najpierw głosował za odroczeniem obrad Sejmu, a następnie stwierdził, że się pomylił. Wraz z dwójką posłów swojego koła pomógł PiS przeprowadzić reasumpcję głosowania, a następnie przepchnąć ustawę wymierzoną w TVN.

Kukiza po tym czynnym udziale ramie w ramię z PIS’em natknął się na falę krytyki od jego zaprzyjaźnionego środowiska.

Kuba Wojewódzki jest osobą, która bezpośrednio zwróciła się do Pawła Kukiza po tym, jak on i jego posłowie zmienili zdanie w sprawie “lex TVN” i wspólnie z rządem przeforsowali nowelizację ustawy medialnej. Gwiazdor TVN opublikował zdjęcie w koszulce z komunistycznymi symbolami, które zadedykował byłemu liderowi grupy Piersi:

– To jest niebywałe, że człowiek, który przez całe życie był solistą, nagle stał się chórzystą i to w strasznie fałszującym chórze. Człowiek, którego znam od 40 lat, który walczył z monopartią, z orwellowskim opresyjnym systemem dzisiaj staje się tego systemu rekonstruktorem – powiedział dziennikarz.

– Jeśli została w nim dzisiaj cząstka Pawła Kukiza takiego, jakiego pamiętamy kiedyś, to on siedzi w domu i jest przerażony. Ten człowiek jest uzależniony od tłumu. Dzisiaj znalazł sobie dziwny sposób pozyskiwania elektoratu. Chyba dotarło do niego z grona także licznych przyjaciół, byłych przyjaciół, że został sam. A w przypadku i polityka, i muzyka rockowego to jest jakiś rodzaj moralnego bankructwa – stwierdził Wojewódzki.

Muzycy z zespołu Piersi wydali w ostatnich godzinach mocne oświadczenie ws. Pawła Kukiza. Zwrócili się w nim z prośbą, by nie nazywać polityka wokalistą zespołu Piersi, bo od dawna nim nie jest:

“Pojawiające się artykuły czy wypowiedzi, że jakoby wokalista zespołu PIERSI przyczynił się do przegłosowania czegokolwiek w sejmie jest stwierdzeniem błędnym. Bardzo prosimy o nazywanie rzeczy po imieniu, czyli: BYŁY WOKALISTA ZESPOŁU PIERSI lub najlepiej Poseł Kukiz”

Goldygger

Add comment

Follow us

Don't be shy, get in touch. We love meeting interesting people and making new friends.

Most popular

Most discussed