Goldygger

Czym jest Lex TVN? Przyszłość TVN pod znakiem zapytania!

11 sierpnia w sejmie pojawił się poselski projekt nowelizacji ustawy o radiofonii i telewizji mającej na celu by spółki z siedzibą w Polsce nie mogły być kontrolowane przez podmioty spoza EOG(Europejskiego Obszaru Gospodarczego). Warto podkreślić że w Europejskim Obszarze Gospodarczym nie znajdują się Stany Zjednoczone przez co między innymi TVN którego właścicielem jest amerykańska spółka Discovery Inc. może mieć problem z przedłużeniem koncesji której już i tak od ponad półtorej roku ma problem zdobyć przez upolitycznione urzędy.

Według nowelizacji podmiot spoza EUG nie będzie mógł mieć telewizji w Polsce nawet jeżeli będzie kontrolowany przez spółkę zarejestrowaną na terenie tego obszaru.

Ustawa przeciwko TVN. Lex TVN. O co chodzi - Wiadomości

Rząd uzasadnia wprowadzenie nowelizacji ustawy niedawnymi atakami hakerskimi jakie doświadczyli polscy politycy jak i powstrzymaniem podmiotów związanych z antydemokratycznymi państwami przed rozprzestrzenianiem fałszywych informacji. Tylko co ciekawe ustawa nie uderzy w Chiny czy Rosję ale w sojusznika polski Stany Zjednoczone i spółkę Discovery Inc.

Według ekspertów ta ustawa jest próbą pozbycia się drażniącej władzy telewizji TVN a dokładnie TVN24 i możliwa próba wykupów aktywów TVNu przez spółki skarbu państwa. Gdyby to się stało uderzyłoby to niezwykle w wolność słowa w Polsce która i tak od czasu objęcia władzy przez PiS drastycznie spada według oficjalnych rankingów.

Goldygger

Add comment

Follow us

Don't be shy, get in touch. We love meeting interesting people and making new friends.

Most popular

Most discussed