Goldygger

Uczniowie wrócą do szkół!

Do końca wakacji został już niecały tydzień i jak potwierdza Minister Edukacji i Nauki Przemysław Czarnek w rozporządzeniu podpisanym 20 sierpnia uczniowie wrócą do szkół od 1 września 2021 r. na zasadach panujących przed pandemią.

W rozporządzeniu poza tym dowiadujemy się że egzamin ósmoklasisty odbędzie się w maju 2022r i nie będzie w nim obowiązkowego czwartego przedmiotu wybieranego spośród biologii chemii fizyki geografii czy historii.

Minister edukacji o napisach na gmachu MEN: 'Barbarzyńcy, idioci, to była  zaplanowana akcja' [WIDEO]

Jeśli chodzi o Mature 2022 to będzie ona przeprowadzona tak jak w obecnym roku tylko w części pisemnej, czyżby był to nowy trend w Polskiej edukacji?

Absolwenci będą mieli jednak obowiązek przystąpienia w 2022 r. do egzaminu maturalnego z jednego przedmiotu dodatkowego na poziomie rozszerzonym. Do części ustnej egzaminu maturalnego będą mogli przystąpić wyłącznie absolwenci, którzy aplikują na uczelnię zagraniczną, są zobowiązani do przystąpienia do części ustnej egzaminu maturalnego z języka obcego nowożytnego w celu zrealizowania postanowień umowy międzynarodowej – informuje Ministerstwo Edukacji i Nauki.

Natomiast jeśli chodzi o obostrzenia to eksperci przewidują że nie będą one dotyczyć osób zaszczepionych ponieważ podważałoby to cały sens programu szczepień

Goldygger

Add comment

Follow us

Don't be shy, get in touch. We love meeting interesting people and making new friends.

Most popular

Most discussed