Goldygger

Młodzież w Chinach pod ostrzałem

Chiny od dawna dają o sobie znać dziwnymi wdrożeniami do ich życia społecznego. Nie raz można było o tym głośno na cały świat. Tak jak i dziś nie zostają oni bez rozgłosu i pokazują światu, że da się jeszcze bardziej ubezwłasnowolnić człowieka. Kilka lat temu było głośno o limicie chińskich graczy na możliwość rozgrywki w grę Fortnite, gdzie już po trzech godzinach grania nakładane zostały blokady na konto chińskich użytkowników. Miało to na celu zachęcić dzieci do nauki.

Nowo wprowadzone surowe restrykcje pozwalają użytkownikom, którzy nie ukończyli 18 roku życia spędzać jedynie tylko trzy godziny w tygodniu. Nie są one jednak wolne to podjęcia, a użytkownik ma wyznaczone godziny mianowicie między 20, a 21 w piątki, soboty, niedziele. Dodatkowe godziny będą przypadać w państwowe święta.

Oczywiście jest to kuriozalny cios dla sceny esportowej kraju. Właśnie wielu młodych zawodników jest odpowiedzialnych za gigantyczne sukcesy na scenie międzynarodowej. Takie obostrzenia mogą jedynie wskazywać na początek końca esportu w Chinach. Profesjonalni gracze poniżej 18 roku życia zostają całkowicie pozbawieni możliwości treningu.

Goldygger

Add comment

Follow us

Don't be shy, get in touch. We love meeting interesting people and making new friends.

Most popular

Most discussed